Дитинство - це ранок життя дитини, а ранок має бути щасливим
П`ятниця, 26.04.2024, 01:51
Вітаю Вас, Гість
Головна Реєстрація RSS
Головна » Статті » Мої статті

Обережно! Грип!

Грип – це гостре інфекційне захворювання. Збудником є специфічний вірус типів А, В, С.

Поширювач вірусу – хвора людина, предмети побуту, заражені її мокротинням. Навіть короткочасне спілкування з хворим може призвести до зараження, що відбувається повітряно-крапельним шляхом.

Провісники грипу -  погане самопочуття, відсутність апетиту, озноб.

Інкубаційний період 24 - 48 годин.  Починається грип зненацька, швидко. У хворого погіршується самопочуття з'являється головний біль, загальна слабкість, в'ялість, висока температура. Катаральні симптоми частіше всього в перші дні відсутні, спостерігається печія в горлі, сухий кашель, в зіві почервоніння і набряк слизової оболонки. Пізніше з'являється слизові виділення з носа, які в подальшому слизисто-гнійні, не рідко потім розвивається бронхіт, іноді з затрудненим диханням та віддишкою. Найчастіше температура підвищується протягом перших двох діб і доходить до 39 - 40°С.

Лікування: Призначується постільний режим на весь лихоманочний період та ще 2 - 3 дні після його закінчення.Окрім призначень лікаря, дитині часто дають тепле пиття ( свіжоприготовані фруктові соки, чай з малиною чи липовим цвітом тощо).

                    Профілактика грипу

*    Оберігайтесь контакту з хворим на грип.

*    Підвищуйте опірність організму, раціонально харчуйтеся, вживайте в їжу більше вітамінів (зелена цибуля, часник).

*    Дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки перед їжею, користуйтеся індивідуальними предметами особистої гігієни.

*    Загартовуйте свій організм: щодня обтирайте холодною водою, займайтеся фізкультурою, більше бувайте на свіжому повітрі.

*    Підтримуйте зразкову чистоту в оселі та виробничому приміщенні, прибирання проводьте вологим способом ,а також провітрюйте приміщення.

*    Уникайте тривалого переохолодження організму, особливо з перебуванням на протягах - це знижує опірність організму.

*    Ізолювання  хворих на грипп ,які  є головним джерелом поширення інфекції.

*    Прикривайте ніс і рот марлевою пов'язкою з чотирьох шарів марлі при догляді за хворим на грип.

*    Частіше бувайте на свіжому повітрі, намагайтеся частину шляху на роботу і з роботи пройти пішки.

                        Неспецифічна сезонна профілактика:

*     Прийом загальнозміцнювальних і тонізуючих препаратів( екстракт елеутерококу, женьшеню), препаратів більш вираженої імуномодулювальної дії - екстракт або пігулки ехінацеї, імунсил, імунал).

*     Прийом вітамінних комплексів або вітаміну С у дозі 0,5 г на добу

*     Систематичне споживання цибулі, часнику, лимонів

*    Дотримання належного повітряного режиму: постійне провітрювання приміщень, їх ароматизація ароматичними оліями шавлії, чайного дерева тощо

                                    Специфічна профілактика:

Щеплення, проведене в потрібний час та в належному об’ємі живою (інтраназально) або інактивованою вакциною (парентерально). Щепленню насамперед підлягають особи з підвищеним ризиком розвитку ускладнень, з хронічними захворюваннями дихальної системи, хворі на цукровий діабет тощо. Їх за бажанням можуть робити всі, хто не має протипоказань.

У період епідемії рекомендується приймати амізон, афлубін, антигрипін.

                                              Харчування

У зимовий період раціон малюка має бути висококалорійним, вміщувати багато білків, вуглеводів і вітамінів. Рис, гречана та вівсяна каші, біле куряче й індиче м’ясо, риба, нежирні свинина і яловичина мають складати основу харчування.

І звісно ж, не можна забувати про овочі й фрукти. Холодної пори року найважливішим є вітамін С, який захищає дитячий організм від застуди. Його у великій кількості містять петрушка, солодкий болгарський перець, брюссельська, цвітна, білоголова капусти та шпинат. Аби максимально зберегти цінні речовини в овочах, варіть їх не надто довго.

Найбільш корисними фруктами взимку вважаються ківі, лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Якщо у малюка діатез чи алергія на ці фрукти, замінити їх можуть морожені ягоди: суниці, малина, чорна смородина, аґрус.

Категорія: Мої статті | Додав: Ягідка (23.01.2017)
Переглядів: 469 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: