Дитинство - це ранок життя дитини, а ранок має бути щасливим
Субота, 27.04.2024, 01:10
Вітаю Вас, Гість
Головна Реєстрація RSS
Головна » Статті » Мої статті

Привчаємо дітей любити природу

Привчаємо дітей любити природу

Природа має великий вплив на формування особистості дитини. Адже дорослі досі, згадуючи своє дитинство, мимоволі думають про річку, в якій купалися, про ліс, де вперше почули спів птахів, про галявину, на якій збирали суницю.

      Якими виростуть ваші діти, залежить від нас: ми повинні навчити дітей не тільки брати від природи, а й піклуватися про неї, охороняти і примножувати її багатства. Перед батьками (дорослими) стоять такі завдання з екологічного виховання:

  • Привчати дітей не рвати без потреби квіти, не ламати чагарники, не псувати дерева (Адже нерідко батьки дозволяють дітям рвати квіти навіть на громадських газонах і клумбах).
  • Вчити дбайливо ставитися до комах, птахів, тварин. При необхідності надавати їм допомогу.
  • Систематично пояснювати дітям взаємозв'язок природи і людини. Вчити помічати красу навколишньої природи.
  • Виховувати дбайливе ставлення до хліба та інших продуктів, до води і електроенергії.

      

Шановні батьки!

Звертайте увагу дітей на красу навколишньої природи, на дбайливе ставлення до неї, особливо розширюється кругозір ваших дітей під час спостережень. І часу на це спеціально відводити не треба. Досить подивитися навколо, коли йдете в дитячий сад або назад. Завжди можна побачити цікаве: як солнечкоко встає, як блищать крапельки роси на траві, як виблискує іній на деревах. Але ж буває і так, як розповіла одна мама: "Ми йдемо з сином додому і все більше мовчимо або обговорюємо, що на вечерю готувати будемо, яку іграшку купити йому".

      Почитайте з дітьми книжку, розгляньте ілюстрації. Книжки є найрізноманітніші, наприклад, у Бланки "Хвости". З цієї книги ваша дитина

дізнається багато цікавого і, зокрема, те навіщо потрібні хвости у  птахів або риб. Є дуже цікава книга - Енциклопедія для малюків "Чудо усюди" під редакцією Т.Д. Нуждина, купите, не пошкодуєте!

      Дітям властиво наочно-образне мислення, і вони легко запам'ятовують те, що бачать. Тому, якщо вам доведеться побувати в селі, то зверніть увагу на домашніх тварин, як вони живуть, як за ними треба доглядати, чим харчуються, яку користь приносять людям.

         Якщо діти доглядають за птахами, які містяться в клітинах, у них виробляються не тільки трудові, навички, а й моральні риси характеру. Необхідно довести до свідомості дітей те, що в неволі можуть жити тільки декоративні птахи, а ті, що звикли жити на волі загинуть через місяць. Тому не можна дозволяти ловити птахів і утримувати їх в неволі.

      По різному діти ставляться до жучків, черв'яківм, мурашкам і іншим комахам. Одні бояться, інші безжально знищують їх, треті байдужі, четверті люблять їх. Як же знайти в цьому питанні оптимальне рішення? Треба розповісти дітям, що в природі все взаємопов'язано. З одного боку, комахи приносять користь, з іншого - шкода. І в кожному конкретному випадку слід приймати індивідуальне рішення.

      Ранньою весною починаються з’являтися квіти мати-й-мачухи. Діти безжально виривають їх з корінням і потім кидають. Часом ніякі заборони не допомагають. Спробуйте посадити матір і мачуху в горщик, зробити збір листя в лікарських цілях, розкажіть від яких хвороб застосовують цю рослину, чому у неї така цікава назва. Розкажіть і про інших лікарських рослинах.

Під час "виходу" на природу у вихідний день поспостерігайте за хмарами. Розкажіть про те, що вони линуть над землею, підганяються  вітром. Хмари ніби створюють химерні казкові нагромадження. Висловіть свої відчуття. Нехай бачать діти, що спілкування з природою радує і хвилює, створює гарний настрій, пробуджує фантазію. І ваші маленькі вдячні слухачі швидко відгукнуться.

Вони побачать в дивовижних за формою хмарах "драконів", "левів", "собак" і, що вона втекла до Снігової королеви. І ваші діти вже ніколи не залишаться байдужими до неба.

      Підгодуйте взимку птахів, не пошкодуйте для горобця хлібних крихіт, розкажіть вірш:

Хлібних крихт не шкодуй,

Заслужив їх горобець,

І друзі всі тут як тут,

Крихти весело клюють,

І пішов веселий стук - Тук - тук - тук ...

      Як чуйна душа дитини! Як швидко вона сприймає добро! Зламала гілку дитина, скажіть їй, що вона жива, і вона іншим разом чи так само бездушно зламає її?

      Недовговічна краса золотої осені. Навіть від легкого подиху вітерця сиплеться різнокольоровий дощ листя. Не пропустіть короткого миті листопада. Нагрянуть темні хмари, налетить вітер, холодним подихом погасить їх колір, закрутить в сухі трубочки. Зберіть разом з дітьми різні листя і насіння, плоди та пелюстки осінніх квітів, засушить їх. Настане час, і з них можна буде створити крихкий, але цікавий світ, який неодмінно порадує вас і вашої дитини в той час, коли вся земля буде покрита білою, пухнастою ковдрою!

      І на закінчення хочеться згадати слова В. Бєлінського: «Тварина, народившись від лева і левиці, робиться левом без всяких зусиль і старань з боку батьків, без будь-якого впливу щасливого збігу обставин; але людина, народившись не тільки левом або тигром, навіть людиною в повному значенні цього слова, може зробиться і вовком і ослом, і чим завгодно ». Тому саме від нас дорослих, залежить, якими будуть наші діти. Природно, ми вихователі хочемо, щоб діти любили природу, розуміли її і берегли. Але мало хотіти, цього треба домагатися всім нам дорослим спільними зусиллями.

Категорія: Мої статті | Додав: Ягідка (08.02.2017)
Переглядів: 1641 | Коментарі: 1 | Теги: привчаємо дітей любити природу, любов до природи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: